WIADOMOŚCI

FIA ukarała grzywną Mercedesa za incydent z Hamiltonem podczas 2. treningu
FIA ukarała grzywną Mercedesa za incydent z Hamiltonem podczas 2. treningu
Lewis Hamilton za swoją nieuwagę podczas drugiego treningu otrzymał oficjalne ostrzeżenie ze strony FIA, podczas gdy ekipa Mercedesa grzywnę w wysokości 15 000 euro.
baner_rbr_v3.jpg

7-krotny mistrz świata podczas drugiej sesji treningowej na torze w Arabii Saudyjskiej w krętej i szybkiej części toru podążał wyścigową linią jazdy z bardzo małą prędkością.

Przez radio tłumaczył, że chciał przepuścić jadącego za nim Carlosa Sainza, a zespół nie poinformował go o zbliżającym się z pełną prędkością kierowcy Williamsa.

Logan Sargeant musiał ratować się wyjazdem na pobocze, szczęśliwie panując nad swoim autem, ale różnica prędkości była na tyle duża, że gdyby tego nie zrobił doszłoby do poważnej w skutkach kraksy.

Sędziowie po wysłuchaniu wszystkich stron orzekali o winie zespołu, który nie poinformował swojego kierowcy o sytuacji na torze. Sam zawodnik otrzymał oficjalne ostrzeżenie, a zespół nie uniknął kary finansowej wysokości 15 000 euro.

"Po wysłuchaniu przekazów radiowych było dla nas jasne, że ekipie bolidu numer 44 nie udało się ostrzec kierowcy o fakcie, że samochód nr 2 nadjeżdża na swoim szybkim okrążeniu" pisano w oficjalnym raporcie FIA.

"To było poważne uchybienie ze strony zespołu, szczególnie biorąc pod uwagę prędkości na tym torze i charakter zakrętu 11, który znajduje się na końcu serii szybkich zakrętów, gdzie kierowca ma ograniczoną widoczność. W związku z tym upominamy kierowcę i nakładamy grzywnę w wysokości 15 000 euro dla zespołu."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

5 KOMENTARZY
avatar
Dreszcz

07.03.2024 20:15

0

Gdyby to było na innym torze Lewis bez mrugnięcia dostałby +3 na starcie.


avatar
Lulu

07.03.2024 20:32

0

A z jakiego powodu ? Karać kierowcę za winę zespołu komedia


avatar
hubos21

07.03.2024 20:35

0

@1 +3 na starcie to dają za takie rzeczy w czasówce, na treningach raczej się nie zdarza i nie patrzą jaki to tor @2 Zawsze tak było i dalej tak jest.


avatar
Zaps

07.03.2024 23:03

0

powinni coś zrobić z tym torem, najlepiej zwiększyć minimalny czas przejazdu i zakazać zwalniania poniżej pewnej prędkości. na tym torze jedzie się "na ślepo" przy ogromnych prędkościach, przy neonach w nocy i barierkach.


avatar
Litwak

08.03.2024 18:30

0

Wina też toru, w nie którym miejscach nie widać aż nagle sie pojawia


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu